Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Ku pamięci Profesora Religi

Ku pamięci

„Nie jesteś już tam, gdzie byłeś, ale jesteś wszędzie tam, gdzie my jesteśmy" - tak otwarta głowa profesora Religi ukształtowała bohaterów polskiej kardiochirurgii, promując Polskę niezmiennie od tylu lat w tym zakresie na arenie międzynarodowej.

Gratulacje dla prof. Andrzeja Bochenka! Wybitny profesor Andrzej Bochenek, legenda polskiej kardiochirurgii, konsultant ds. kardiochirurgii American Heart of Poland, został uhonorowany tytułem Promotor Polski. Nagrodę przyznał zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska” w uznaniu dla jego wybitnej działalności na rzecz rozwoju polskiej kardiochirurgii.

Jest to już ósma edycja nagrody Promotor Polski ze Śląska – mówił podczas uroczystości Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, dodając: - Mamy przyjemność wręczać nagrody dla osób, wyróżniających się sukcesami jakie osiągnęły w swojej pracy zawodowej i działalności społecznej. Są to osoby, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju.

Jak powiedział prof. Andrzej Bochenek, odbierając wyróżnienie, za każdym sukcesem idzie zespół ludzi. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do mojego sukcesu. Stworzenie Kliniki Kardiochirurgii w Zabrzu jest zasługą profesora Zbigniewa Religi, a jego otwarta głowa pozwoliła na rozwój ludzi z zespołu, w tym Mariana Zembali i mnie – podkreślał wybitny kardiochirurg. Dodał, że jeżeli już chorować na serce, to najlepiej w Polsce. – Mamy jedną z najlepszych kardiochirurgii i kardiologii – zaznaczył.

Profesor Andrzej Bochenek to absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Karierę zawodową rozpoczął w 1973 r. w Klinice Serca i Naczyń w Zabrzu pod kierunkiem prof. Tadeusza Paliwody. Następnie swoje umiejętności zawodowe zdobywał w Klinikach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w czasie licznych pobytów w ośrodkach zagranicznych. Był pierwszym kierownikiem i twórcą renomowanej I Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, którą organizował z wybitnym kardiologiem prof. Leszkiem Giecem, był jej kierownikiem przez 25 lat. Jest autorem wielu publikacji naukowych. Otrzymał liczne odznaczenia, jest m.in. Kawalerem Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżnienia zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” wręczono podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
logo_baron_366x100.jpg