Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Wywiad z Mamą Kubusia

Zdrowy i aktywny styl życia dziecka kształtujemy przede wszystkim własnym przykładem.

Wywiad z Panią Beatą, Mamą Kubusia (26 mies.)

Być mamą Aktywnego Malucha, to znaczy dać dziecku szansę na rozwój, kształtowanie nie tylko zdrowia fizycznego, ale i higieny psychicznej (wytrzymałości, obowiązkowości, chęci do wysiłku). Obowiązkiem rodzica jest więc pokazywanie dziecku na swoim przykładzie, w jaki sposób aktywnie żyć.

 


Zdrowy styl życia dziecka należy kształtować przede wszystkim własnym przykładem. Jeśli chodzi o żywność, to oczywiście należy unikać pewnych słodyczy (lepiej kupić mniej, a lepszej jakości), ale bez przesady - słodycze mają za zadanie również dawać dziecku radość. Od najmłodszych lat podawać dziecku wartościowe soki i owoce oraz zdrowe przegryzki – chrupki, płatki kukurydziane.

Na rozbudzenie aktywności dziecka powinni mieć wpływ oboje rodzice, ale z wiekiem może być tak, że dziewczynka identyfikować się będzie bardziej z aktywnością sportową mamy, a chłopiec taty.Myślę że przedszkola i szkoły w tej chwili bardzo inwestują w rozwój bazy sportowej, czasami się to zmienia dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej, czasami dzięki sukcesom naszych sportowców. Ogromna jednak szkoda, że w wielu szkołach nie ma basenu.

Mój Synek nie trenuje w żadnym klubie, ma dopiero niepełne 26 miesięcy. Jest jednak bardzo aktywnym Chłopcem. Jeśli tylko okaże się, że Kubuś ma zdolności w kierunku uprawiania jakiegoś sportu, na pewno będzie otrzymywał od nas wsparcie. Póki co ma zasmakować różnych sportów.

Aktywny styl życia od najmłodszych lat jest ważny przede wszystkim dlatego, że uczy odpowiedzialności za siebie i innych, obowiązkowości, dobrej komunikacji w grupie, uczy cech które będą bardzo ważne w podejmowaniu wysiłku nauki czy też pracy.

Dieta aktywnego malucha powinna być urozmaicona, zdrowa, i dająca radość z jedzenia.

Myślę, że jestem aktywnym rodzicem, szczególnie podczas urlopu. W tym roku wyjeżdżałam z dzieckiem na wiele ścieżek dydaktycznych, gdzie Kuba miał możliwość pobiegać, pograć w piłkę, ale również spotkać ciekawych ludzi. W niedalekiej przyszłości mamy nadzieję jeździć z Kubusiem na basen.

Niestety, zaplecze do uprawiania sportów w mieście nie jest najlepsze. Myślę jednak, że będzie się to zmieniać w całej Polsce - wszystko w końcu zależy od ludzi.

Co mówię kiedy Synek zedrze kolana? Kubusiowi się to jeszcze nie zdarzyło, ale jak się to stanie, na pewno Go przytulę i powiem, że nic strasznego sie nie stało.

Pozdrawiam,
Beata
Mama Aktywnego Kubusia

 

 

Jakub Wiśniewski
 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
gam_366x100.jpg