Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Wywiad z Mamą Najbardziej Aktywnego Malucha 2009

 

Zamieszczamy cykl wywiadów z rodzicami Aktywnych Maluchów, które dowodzą, jak wspaniałymi jesteście rodzicami i jak bardzo troszczycie się o zdrowy i aktywny styl życia Waszych dzieci. Już niebawem startujemy z programem badań profilaktycznych wśród drugoklasistów szkół podstawowych Pomorza i Kujaw: Zdrowa Klasa. Będziemy zachęcać rodziców badanych dzieci do lektury Waszych wypowiedzi i uczenia się od Was, jak być Aktywnym Rodzicem Aktywnego Dziecka. Dziękujemy i pozdrawiamy Was serdecznie!!! Zespół Tak dla Zdrowia

 

Wywiad z Mamą Najbardziej Aktywnego Malucha Wakacji, Panią Wiolettą Samoraj:

AKTYWNOŚĆ JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT

Aktywne uprawianie sportu od jak najwcześniejszych lat jest ważne dla zdrowia, dobrego samopoczucia i pomaga w samorealizacji w życiu osobistym i zawodowym.

BYĆ RODZICAMI AKTYWNEGO MALUCHA…

Być rodzicami aktywnego malucha to znaczy, że trzeba dostarczać mu wielu sportowych wrażeń, wyjeżdżać z nim na imprezy sportowe, opowiadać o nich, o sporcie. Dzieci to lubią, ale jeśli od najmłodszych lat nie będzie się im tego dostarczać, to później coraz trudniej będzie rozbudzić w nich jakąś pasję.

WPŁYW RODZICÓW NA AKTYWNY STYL ŻYCIA DZIECKA
Dziecko już od najmłodszych lat musi mieć pozytywny przykład od rodziców. To oni muszą mu pokazać, że sport to zdrowie. Jeśli sami nie lubią się ruszać lub nie mają czasu, to jednak powinni się poświęcić i znaleźć chwilkę na to, aby się poruszać dla swojego zdrowia, a tym bardziej dla zdrowia dziecka. To na pewno zaowocuje w przyszłości.

Na rozbudzanie sportowych pasji, wpływ ma niewątpliwe tata Maćka, który jeśli rzeczywiście lubi sport, mimo woli przekaże to dziecku, bo one cały czas nas obserwują i naśladują nasze zachowanie.

DIETA AKTYWNEGO MALUCHA

Staram się niczego nie ograniczać Maćkowi. Je co lubi, ale ponad kanapki przedkłada mleko. Uwielbia naleśniki, a płatki śniadaniowe każde, szczególnie musli, które trzeba nieźle przeżuwać, mógłby jeść na okrągło - to jego podstawowe i najbardziej ulubione danie.


Pozdrawiam,
Wioletta Samoraj
Mama Aktywnego Maćka

 

Maciek Samoraj, Zwycięzca Plebiscytu na Najbardziej Aktywnego Malucha Wakacji 2009
 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
gam_366x100.jpg