Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

KomfortBiust

Biust to wrażliwy temat. Dla mężczyzn to obiekt westchnień, dla kobiet to pole marzeń i rozczarowań. Niepotrzebnie. Żaden naturalny biust nie jest idealny. Warto więc zadbać o piersi, które mamy, nie marzyć lecz urzeczywistniać pragnienia odpowiednio dobranym biustonoszem.

Aby perfekcyjnie dobrać bieliznę należy poznać swoje ciało. Świadomość tego jak wyglądamy nie pozwala nam tkwić w życzeniowym myśleniu o tym, jak chcemy wyglądać i jaki stanik nam się marzy.  Oto lista kluczowych punktów błędów do skorygowania podczas dobierania biustonosza, zwanego profesjonalnie brafittingiem:

1. Obwód - zmierz się dokładnie pod biustem. Wynik zaokrągli o parę centymetrów w dół do końcówki 5 lub 0. Uzyskana liczba będzie idealnym obwodem stanika, np.: 99 -> 95cm; 75 -> 70.

 

  • zapięcie w czasie noszenia nie może uciekać górę miedzy łopatki;
  • zapięcie nie może wrzynać się i uciskać (wtedy fiszbiny miseczek dziwacznie odstają od piersi)
  • to na obwodzie, a nie na ramiączkach opiera się 90% ciężaru biustu
  • odpowiednio dobrany biustonosz zapina się i utrzymuje na wysokości linii biustu
  • kupując biustonosz mierzymy go zapinając na pierwszą haftkę, ponieważ materiał z czasem traci na elastyczności więc będziemy je z czasem zapinać dalej

2. Miseczki – zmierz obwód biustu w jego najbardziej skrajnym punktach, czyli brodawkach. Nie ściskaj za mocno centymetra. Na tabeli rozmiarów odnajdź swój obwód pod biustem i wybierz ten rozmiar, który jest najbliższy wynikowi obwodu piersi.

  • piersi nie mogą „wylewać” się z miseczek, ani tworzyć pustek
  • fiszbiny nie mogą przylegać do żeber i mostka, lecz do piersi i maja wskazywać środek pachy
  • wkładki push-up nie mogą uciskać piersi, ponieważ wtedy nie powiększają wizualnie biustu, lecz go gniotą

3. Kupowanie – rzadko kto przez całe życie ma ten sam rozmiar. Nasze ciało się zmienia dlatego przy zakupach korzystajmy z lustra.

  • mierzmy, koniecznie podczas kupowania sprawdźmy biustonosz w przymierzalni, można też skorzystać z doświadczenia sprzedawcy w doborze modelu stanika
  • podskocz, skłoń się, ukucnij – te parę strategicznych ruchów pomoże ocenić czy biustonosz jest funkcjonalny
  • załóż bluzkę lub inne ubranie pod którym masz zamiar nosić stanik, ustrzeże cię to przed ewentualnym rozczarowaniem w dniu wyjścia

Powyższe rady i rozwój dziedziny brafittngu nie jest fanaberiom naszych czasów. To że starożytne mieszkanki Grecji maskowały biust bandażami lub fakt, iż Paryżanki deformowały piersi gorsetami to dla współczesnych dekoltów przestroga. Nieodpowiedni dobór biustonosza może prowadzić to bólów kręgosłupa. Zbyt wąskie ramiączka, które wrzynają się w skórę powodują dolegliwości ramion i barków. Typowe są wtedy skurcze karku, obręczy barkowej, a nawet bóle głowy. Ramiączka potrafią też skutecznie ograniczyć ruchliwość łopatek. Konsekwencją takich zaniedbań jest trwałe zniszczenie skóry dekoltu i piersi oraz deformacja pięknych kształtów. Niektórzy naukowcy doszukują się w złych stanikach przyczyn rozwoju raka piersi u kobiet.

Piersi to kobiecy wyróżnik. Nie tylko sprawia, że damska płeć jest ta piękniejszą. Biust jest w swej urodzie kwestią różnorakiego piękna i sprawia, że każda z dam jest inna i wyjątkowa. Dlatego warto mu pomóc, wydobyć z niego to co najpiękniejsze, a przy okazji zapewnić mu wysoki komfort życia.

Izabela Hubala

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sln_366x100.jpg