Tak dla Zdrowia logo

Przyłącz się do kampanii!

Podsumowanie badań Zdrowej Klasy w 2011 r.

Wady postawy oraz wzroku u dzieci to poważny problem zdrowotny i społeczny. Wzrastający z roku na rok procent dzieci z wadami postawy zmusza nas do głębszego i szerszego zainteresowana tym zagadnieniem.

Otrzymujemy sygnały płynące ze strony lokalnej społeczności o trudnościach związanych ze sprawowaniem opieki nad zdrowiem własnym i najbliższych oraz trudnościach napotykanych przez żłobki, przedszkola i szkoły w realizacji działań prozdrowotnych i profilaktycznych, m.in. w zakresie organizacji badań przesiewowych, zakupu sprzętu sportowego, wyposażenia sal gimnastycznych,czy też zaopatrzenia placówek w apteczki pierwszej pomocy. Już trzeci rok wychodzimy podobnym problemom naprzeciw. Dzielimy się tym, co osiągnęliśmy oraz promujemy optymistyczne spojrzenie na świat z perspektywy dziecka.

Zadaniem Fundacji jest podniesienie świadomości wśród rodziców i dzieci na temat tego, jak ważne są badania profilaktyczne oraz szeroko pojęty zdrowy i aktywny styl życia, jak potrzebna jest wiedza o zagrożeniach związanych z unikaniem przez dziecko lekcji WF, nagminnym spędzaniem wolnego czasu przed ekranem telewizora czy monitorem komputera, niezdiagnozowaniem i zaniedbaniem leczenia złej postawy ciała lub wzroku dziecka. Uświadamiamy dzieciom, że jeśli się czegoś naprawdę pragnie, można to osiągnąć. Spełnianie marzeń wymaga jednak pracy nad samym sobą, fizycznej i intelektualnej. Aby osiągnąć życiowy cel, od najmłodszych lat musimy dbać o swój psychofizyczny rozwój.

Od września 2009 r. Fundacja realizuje program Zdrowa Klasa – profilaktyczne badania przesiewowe wzroku i postawy wśród drugoklasistów szkół podstawowych. Po przeprowadzonym badaniu rodzice dzieci otrzymują indywidualną diagnozę wraz ze wskazaniem sposobów leczenia wady lub zapobiegania jej rozwojowi. Zapraszamy do wirtualnego spaceru ścieżkami Zdrowej Klasy na  www.zdrowaklasa.eu. Równolegle, w ramach Społecznej Kampanii Tak Dla Zdrowia na portalu www.takdlazdrowia.pl,  oraz w lokalnych mediach prowadzona jest kampania informacyjna w celu zwrócenia uwagi rodziców i nauczycieli na problemy wynikające z braku odpowiedniej profilaktyki i ćwiczeń, zgodnie z przesłaniem kampanii Tak dla Zdrowia: „lepiej zapobiegać, niż leczyć”.Przesłanie Fundacji kierujemy do Wszystkich Państwa - zarówno odbiorców indywidualnych, a także instytucji publicznych i firm, od wsparcia których, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, w dużej mierze zależy sukces realizowanych projektów.  Działalność Fundacji jest wielowymiarowa i obejmuje szereg działań, których myślą przewodnią jest : Aby świat miał uśmiechniętą buzię dziecka!

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w program Zdrowa Klasa przekazując środki pieniężne i wpłaty 1% podatku na realizację projektu i wsparcie działań Fundacji tak dla zdrowia.

Dziękujemy również Partnerom – firmie Essilor oraz Bartek S.A. udostępniającym urządzenia pomiarowe niezbędne do przeprowadzenia badań oraz Machinie Druku i Drukarni Plus za sponsoring wydruku materiałów na potrzeby realizacji programu.

Bez Państwa pomocy projekt oceny postawy i wzroku w szkołach nie mógłby funkcjonować.
To dzięki Waszej życzliwości przebadaliśmy już ponad 1400 maluchów, z czego aż 750 w 2011 roku!
Wierzymy, że wspólnymi siłami również w przyszłym roku będziemy mogli promować profilaktykę zdrowotną, ekologię i szeroko pojętą kulturę fizyczną wśród uczniów oraz ich rodziców.  Razem możemy więcej. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Z pozdrowieniami
Fundacja tak dla zdrowia

Partnerzy:

 
Podziel się na Facebooku
Wyszukaj artykuł
Partnerzy
apteki_tdz.jpg