Tak dla Zdrowia logo

Przyłącz się do kampanii!

Essilor Polonia – Partner Fundacji tak dla Zdrowia

Czy zastanawialiście się kiedyś kto i kiedy wynalazł okulary? Odpowiedz jest dość zaskakująca ponieważ jak dotąd nie ma jednoznacznej, naukowej odpowiedzi kim był ten człowiek, skąd pochodził ani czym się zajmował. Jedno jest pewne: o tym, że przez szkło widzi się lepiej wiedziano już w starożytności. Od tego czasu minęło bardzo wiele lat…..

Dziś znamy już światowego lidera w produkcji soczewek korekcyjnych. Jest nim firma Essilor. Projektuje i wytwarza soczewki okularowe oraz dostosowuje je do indywidualnych preferencji osób, które będą z nich korzystać.

Firma powstała we Francji w 1972 roku. Prężny rozwój prac badawczych oraz produkcji  na wszystkich kontynentach sprawił, że bardzo szybko Essilor został liderem w swojej branży. Do Polski soczewki tej marki zawitały ponad 20 lat temu. W Warszawie znajduje się najbardziej nowoczesne laboratorium optyczne Essilora, gdzie produkowane są soczewki do okularów. W swojej ofercie posiada szeroką gamę soczewek: dla dzieci, z poliwęglanu Airwear dla osób aktywnych,  Transitions bez konieczności zmiany na zewnątrz i do wewnątrz,  Anti-Fatigue – dla zmęczonych oczu, Crizal – do komputera, Crizal a2 i crizal Alize do samochodu, Varilux Physio – progresywne, na różną odległość, okulary przeciwsłoneczne.

Essilor wie, że nie ma nic ważniejszego niż zdrowe oczy dziecka – dlatego firma zdecydowała się od początku wspierać działania Fundacji tak dla zdrowia udostępniając aparat badawczy Visiotest Physiological, służący do przeprowadzania przesiewowych badań wzroku. Dzięki współpracy realizowany jest projekt Zdrowa Klasa w polskich szkołach.

 
Podziel się na Facebooku
Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg