Tak dla Zdrowia logo

Przyłącz się do kampanii!

Wałcz i Piła - Apteki

Raport z badań przeprowadzonych wśród pacjentów aptek

18 i 25 listopad – Wałcz
27 listopad i 6 grudzień - Piła


Każdego roku w Polsce wzrok traci ok. 4 tys. osób. Problem najczęściej dotyka osoby po 40 roku życia. Zachorować może każdy, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka. Już po ukończeniu 40 roku życia, każdy powinien się zbadać przynajmniej raz w roku. Jaskra lub zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem, to najczęściej pojawiające się schorzenia u osób w tym przedziale wiekowym.

W listopadzie oraz w grudniu przeprowadziliśmy bezpłatne przesiewowe badanie wzroku wśród pacjentów aptek w Wałczu i Pile. Pacjenci mieli możliwość zbadania ostrości wzroku na widzenie z bliska oraz na odległość. Przeprowadzane były również testy na widzenie przestrzenne, kontrastowe, widzenie barw, czy zeza utajonego.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem.

 

Badanie wzroku przeprowadzono wśród 67 osób. W większości były to osoby po 40 roku życia, u których soczewka traci powoli swą elastyczność i zmniejsza stopniowo zdolność akomodacji, czyli prawidłowego widzenia bliży oraz dali. W tym czasie pojawia się konieczność noszenia okularów do czytania.

Wyniki nie są zadowalające. Największy odsetek przebadanych stanowią osoby widzące poniżej normy, które koniecznie powinny zgłosić się do okulisty (38%). Wśród wszystkich przebadanych, pozytywny wynik testu odnotowano tylko u 16 osób (33%). 16 % stanowią osoby widzące nieznacznie poniżej normy. W tym przypadku wskazana jest kontrola i wykonanie badania kontrolnego za rok.

 


Osoby ze skierowaniem do okulisty mogą otrzymać pomoc i rabat na wykonanie usługi w Punktach Partnerskich Tak Dla Zdrowia:

ZAKŁAD OPTYCZNY
MODZELEWSKI MAREK
ul. Aleja Tysiąclecia 4, Wałcz
tel. 67 387 19 58

ZAKŁAD OPTYCZNY
PIĘKNE OCZY
ul. Pl. Zwycięstwa 11, Piła
tel. 67 215 52 89

Warto zadbać o zdrowie i dobry nastrój w pozostałych Punktach  Partnerskich!. Warto żyć aktywnie, rozwijać i pielęgnować swoje pasje, marzenia i  zainteresowania!

 
Podziel się na Facebooku
Wyszukaj artykuł
Partnerzy
optyk21_240_160.jpg